belgijscy inspektorzy prześwietlają polskie firmy

Szanowni Państwo! 

Od 2015 roku belgijscy inspektorzy stosują nowe wytyczne dot. kontroli polskich firm. Sprawdzają oni m.in., czy polska firma spełnia warunki delegowania, tj. czy prowadzi na terenie Polski rzeczywistą działalność podstawową oraz czy pracownicy zazwyczaj świadczą pracę w Polsce. 

W przypadku stwierdzenia, że tak nie jest, wszczynane są postępowania karne oraz jednostronnie kwestionowane są – wbrew europejskim przepisom - formularze A1.

Do działań belgijskiej inspekcji przyłączyły się belgijskie organizacje przedsiębiorców. Przy pomocy wynajętych prawników oraz polskich stowarzyszeń prześwietlają oni polskie firmy, bazując najczęściej na wywiadzie telefonicznym, analizie stron internetowych oraz stosując prowokację – pozwalając na wysyłanie ofert i dokumentacji.

Wyczerpujące komentarze do przepisów o delegowaniu pracowników: www.delegowanie.pl/komentarze

Ponad 2100 stron rzetelnych, dogłębnych opracowań, przykładów z praktyki i orzecznictwa. Całość podzielona na siedem tomów. „To prawdziwa ‘Biblia Delegowania’, obowiązkowa lektura dla każdego, kto zajmuje się transgranicznym zatrudnieniem.”- Portal Delegowanie.pl; „Po raz pierwszy pojawia się na rynku wydawniczym kompletne i wyczerpujące opracowanie dla firm delegujących pracowników za granicę.” - dr Joanna Bzdok Instytut Zatrudnienia Transgranicznego; „Nikt nie zna się lepiej, niż Major, na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej”
Tygodnik „Wirtschaftswoche”.

 

Publikacje książkowe i ebooki n/t delegowania za granicę pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców: www.delegowanie.pl

Wyczerpujące analizy podatkowe, ubezpieczeniowe i prawne na wszystkie tematy nurtujące firmy delegujące.

 

Miesięcznik delegowanie: www.delegowanie.pl/miesiecznik_delegowanie

Co miesiąc wszechstronne opracowania, analizy praktyków, najnowsze orzecznictwo na kluczowe tematy relewantne dla firm kierujących za granicę pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.

Kancelaria Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Kancelaria Brighton&Wood świadczy specjalistyczne usługi doradztwa prawnego, księgowości płac oraz usługi outsourcingowe dla firm delegujących polskich pracowników do pracy za granicą. Jest to jedyna na rynku niszowa kancelaria zajmująca się wyłącznie transgranicznym zatrudnieniem pracowników.