Raport z działalności IPP w kwietniu 2017 r.

Spotkania z nepalskimi agencjami zatrudnienia w Kathmandu

W kwietniu 2017 roku odbyła się seria spotkań z nepalskimi agencjami zatrudnienia w Kathmandu. Członkowie IPP nawiązali liczne kontakty z firmami, które rekrutują pracowników do pracy w Polsce. Kolejna seria spotkań odbędzie się na przełomie września i października.

Kalendarz spotkań jesiennych ogłoszony zostanie w na przełomie lipca i sierpnia b.r.

 

Konferencja Mistrzów Delegowania, Outsourcingu i Zatrudniania Cudzoziemców w Nepalu

W kwietniu 2017 roku członkowie IPP uczestniczyli w konferencji poświęconej zatrudnieniu cudzoziemców pochodzących z Nepalu i Indii w Polsce, która odbyła się w ekskluzywnym campie na sawannie na pograniczu Nepalu i Indii. Oprócz istotnych treści merytorycznych członkowie IPP mieli okazję stanąć oko w oko z nosorożcem, gawialem, krokodylem oraz wargaczem leniwym. W to samo miejsce członkowie IPP wracają na przełomie września października. Na prośbę uczestników pobyt na sawannie przedłużony zostanie o jeden dzień i rozszerzony o poszukiwanie tygrysów. Otrzymaliśmy właśnie od strony nepalskiej informację, że członków IPP po sawannie poprowadzi jesienią ten sam doświadczony team przewodników, ornitologów i biologów. Wyjazd będzie uzupełniony o przelot helikopterem nad Himalajami, który z uwagi na burze śnieżne nie mógł się odbyć w kwietniu.

 

Spotkanie z francuskimi klientami polskich firm na Korsyce

Przed Wielkanocą Zarząd i członkowie IPP odbyli spotkania z firmami francuskimi poszukujących kontrahentów z Polski. Podczas spotkań członkowie IPP nawiązali ciekawe kontakty biznesowe. Jesienią 2017 roku planujemy kolejną serię spotkań z francuskimi firmami połączoną ze zwiedzaniem zamków nad Loarą.

 

25 firm członkowskich IPP skorzystało w ubiegłym miesiącu z indywidualnej Konsultacji Online w/s delegowania

Kancelaria Brighton&Wood zapewnia członkom IPP profesjonalną konsultację przy pomocy nowoczesnej platformy komunikacyjnej pozwalającej na prowadzenie telekonferencji z każdego miejsca na ziemi. Konsultacja trwa zwykle od 2-3h.

Usługi te zarezerwowane są dla członków IPP.

W nagłych sprawach firmy członkowskie IPP korzystają z profesjonalnego wsparcia w ciągu 24h.

www.delegowanie.pl/konsultacja-online

/w nagłych sytuacjach w formularzu proszę wpisać hasło HOT – odezwiemy się do Państwa w ciągu kilku godzin/

12 firm członkowskich IPP skorzystało w kwietniu z rozszerzonej/kompleksowej konsultacji w/s delegowania i w s/s zatrudnienia cudzoziemców

Konsultacja n/t delegowania i zatrudnienia cudzoziemców to jedna z najbardziej cenionych usług Brighton&Wood. Zapewnia ona szybką ocenę stanu faktycznego i problemu. Podczas takiej konsultacji rekomendowane są kierunki działań oraz wskazywane możliwości optymalizacji. Omawiane są różne możliwe i dopuszczalne prawem oraz stosowane na rynku modele postępowania.

Członkowie zwyczajni IPP korzystają z 33% zniżki na konsultacje. Członkom Premium konsultacja zapewniana jest bezpłatnie.

http://delegowanie.pl/serwis

 

W 8 firmach członkowskich IPP przeprowadzony został kompleksowy Audyt związany z delegowaniem za granicę i z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce

Audyt przeprowadzany jest przez Kancelarię Brighton&Wood i obejmuje analizę dokumentów, dokumentacji, umów z kontrahentami oraz wszystkich procedur związanych z delegowaniem. Audyt obejmuje także tryb naliczania płac oraz poprawność stosowanych dokumentów i procedur. Na koniec audytu przygotowywany jest raport zawierający ocenę stanu faktycznego oraz sugestie zmian. Audyt połączony jest zawsze z przygotowaniem modelowej dokumentacji.

Usługa ta zarezerwowana jest dla członków IPP: http://delegowanie.pl/serwis

 

8 firm członkowskich IPP skorzystało w kwietniu z Hotline dla Członków IPP

W nagłych sytuacji, w przypadku prowadzonych w kraju lub za granicą kontroli, Kancelaria Brighton&Wood zapewnia członkom IPP konsultację w ciągu 24h. Konsultacja odbywa się przy pomocy nowoczesnej platformy komunikacyjnej pozwalającej na prowadzenie telekonferencji z każdego miejsca na ziemi.

Usługi te zarezerwowane są dla członków IPP.

W nagłych sprawach firmy członkowskie IPP korzystają z profesjonalnego wsparcia w ciągu 24h.

www.delegowanie.pl/konsultacja-online

/w nagłych sytuacjach w formularzu proszę wpisać hasło HOT – odezwiemy się do Państwa w ciągu kilku godzin/

 

Modelowa Dokumentacja dla firm delegujących

Zarząd IPP zlecił przygotowanie modelowej dokumentacji dla firm delegujących. Efektem są dwie publikacje: „Dokumentacja pracownika delegowanego” i „Dokumentacja zleceniobiorcy delegowanego”.

Kancelaria Brighton&Wood przekazała portalowi Delegowanie.pl obszerną publikację zawierającą wzory umów i innych dokumentów stosowanych w praktyce delegowania pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców za granicę. Publikacja jest niezwykle obszerna, zawiera ponad 200 stron umów, regulaminów, oświadczeń i innych standardowych i nietypowych dokumentów wymaganych przez prawo oraz wspierających działalność związaną z delegowaniem. Dokumentacja została starannie i przejrzyście oraz uwzględnia stan prawny w Europie po 1.4.2017 r. 

W sporach z administracją (ZUS, PIP, administracja podatkowa) oraz z pracownikami, pracownikami tymczasowymi przed sądami kluczowym orężem firmy delegującej są dokumenty. „Dokumenty w praktyce eksportowej bardzo często kreują rzeczywistość” – mawiają doświadczeni prawnicy. Faktem jest, że dowód z dokumentu jest bardziej wiarygodny, niż dowody ze świadków. Dlatego też należy do sporządzania dokumentów przywiązywać należytą wagę. 

Kancelaria Brighton&Wood przygotowuje kompleksową dokumentacje kontraktową oraz pracowniczą dla firm, które delegują. Dokumentacja obejmuje nie tylko umowy, ale także regulaminy, oświadczenia i inne dokumenty towarzyszące. Słynne są na rynku „cyrografy” – oświadczenia znacząco utrudniające pracownikom dochodzenie roszczeń. System umów rekomendowany przez Brighton&Wood pozwala znacząco optymalizować koszty delegowania. Dokumentacja przygotowywana w Brighton&Wood jest wynikiem kilkunastu lat doświadczenia w obsłudze firm delegujących. Dokumentacja jest regularnie aktualizowana i dopasowywana do aktualnych trendów na rynku. 

Dokumentacja jest dostępna na specjalnych warunkach wyłącznie dla członków IPP: http://delegowanie.pl/serwis

 

Ponad 20 spotkań online dla firm

W kwietniu odbyło się 28 spotkań online dla firm delegujących swój personel za granicę oraz dla firm zajmujących się pracą tymczasową w Polsce, outsourcingiem w Polsce a także dla firm zatrudniających w Polsce cudzoziemców. Bardzo dziękujemy członkom IPP za liczny udział w spotkaniach, podczas których staramy się przekazać najbardziej aktualną i przede wszystkim praktyczną wiedzę n/t delegowania. www.delegowanie.pl/online

 

Ostatni przed wakacjami Obiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu już 8 czerwca 2017 r. w Krakowie

Zapraszamy wszystkich członków IPP na ostatni przed wakacjami Obiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu. Odbędzie się on tradycyjnie już po konferencji. Z uwagi na liczne zmiany w przepisach konferencja trwa o dwie godziny dłużej – do 17.00, a na obiad zapraszamy w nasze tradycyjne miejsce o 17.30.

„Obiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu” to tradycyjna już i niezwykle ceniona przez członków IPP impreza, która ma już swoich wieloletnich stałych bywalców. Impreza odbędzie się, jak zawsze, w kultowej restauracji rybnej pod Krakowem, która działa pod patronatem Tomasza Majora i serwuje najlepszą rybę oraz owoce morza w Polsce. Wyśmienite wino serwuje osobiście znawca i kolekcjoner najlepszych światowych win, twórca i właściciel winnicy Manufaktura - Tomasz Major (www.TomaszMajor.com); impreza dla firm, które w ostatnich dwóch latach wielokrotnie uczestniczyły w seminariach portalu www.delegowanie.pl i często korzystają z licznych usług Portalu, dla firm obsługiwanych przez Brighton&Wood, dla Członków Izby Pracodawców Polskich, i dla innych firm i osób uczestniczących w Konferencji i osobiście zaproszonych przez Tomasza Majora; spotkanie jest bezpłatne; tradycyjnie już, każda zaproszona osoba otrzymuje przed Konferencją indywidualne dedykowane zaproszenie na Spotkanie Mistrzów.