Raport z działalności IPP w maju 2017 r.

Spotkania z niemieckimi agencjami zatrudnienia w Berlinie

Zarząd IPP oraz członkowie IPP odbyli w berlińskim biurze IPP spotkania B2B z niemieckimi agencjami zatrudnienia. Członkowie IPP nawiązali liczne kontakty z firmami, które poszukują pracowników do pracy w Niemczech. Kolejna seria spotkań odbędzie się na przełomie października i listopada.

Modelowa Dokumentacja dla agencji pracy tymczasowej uwzględniająca zmiany w przepisach od 1.6.2017 r.

Zarząd IPP zlecił przygotowanie modelowej dokumentacji dla firm delegujących. Efektem jest dostępna na specjalnych warunkach dla Członków IPP publikacja: „Dokumentacja pracownika tymczasowego i dokumentacja dla agencji zatrudnienia”. 

Kancelaria Brighton&Wood przekazała portalowi Delegowanie.pl obszerną publikację zawierającą wzory umów i innych dokumentów stosowanych w praktyce funkcjonowania agencji pracy tymczasowej w Polsce. Publikacja jest niezwykle obszerna, zawiera ponad 200 stron umów, regulaminów, oświadczeń i innych standardowych i nietypowych dokumentów wymaganych przez prawo oraz wspierających działalność związaną z delegowaniem. Dokumentacja została starannie i przejrzyście oraz uwzględnia stan prawny w Polsce po 1.6.2017 r. 

W sporach z administracją (ZUS, PIP, administracja podatkowa) oraz z pracownikami, pracownikami tymczasowymi przed sądami kluczowym orężem firmy delegującej są dokumenty. „Dokumenty w praktyce eksportowej bardzo często kreują rzeczywistość” – mawiają doświadczeni prawnicy. Faktem jest, że dowód z dokumentu jest bardziej wiarygodny, niż dowody ze świadków. Dlatego też należy do sporządzania dokumentów przywiązywać należytą wagę. 

Kancelaria Brighton&Wood przygotowuje od wielu lat kompleksową dokumentacje kontraktową oraz pracowniczą dla firm. Dokumentacja obejmuje nie tylko umowy, ale także regulaminy, oświadczenia i inne dokumenty towarzyszące. Słynne są na rynku „Cyrografy” – oświadczenia znacząco utrudniające pracownikom dochodzenie roszczeń. System umów rekomendowany przez Brighton&Wood pozwala znacząco optymalizować koszty delegowania. Dokumentacja przygotowywana w Brighton&Wood jest wynikiem kilkunastu lat doświadczenia w obsłudze firm delegujących, zatrudniających cudzoziemców oraz agencji pracy tymczasowej i firm outsourcingowych działających w Polsce i za granicą. Dokumentacja jest regularnie aktualizowana i dopasowywana do aktualnych trendów na rynku. 

Dokumentacja jest dostępna na specjalnych warunkach wyłącznie dla członków IPP. 

Ponad 20 spotkań online dla firm 

W maju odbyło się 28 spotkań online dla firm delegujących swój personel za granicę oraz dla firm zajmujących się pracą tymczasową w Polsce, outsourcingiem w Polsce a także dla firm zatrudniających w Polsce cudzoziemców. Bardzo dziękujemy członkom IPP za liczny udział w spotkaniach, podczas których staramy się przekazać najbardziej aktualną i przede wszystkim praktyczną wiedzę n/t delegowania. 

Ostatni przed wakacjami Obiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu już 8 czerwca 2017 r. w Krakowie 

Zapraszamy wszystkich członków IPP na ostatni przed wakacjami Obiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu. Odbędzie się on tradycyjnie już po konferencji. Z uwagi na liczne zmiany w przepisach konferencja trwa o dwie godziny dłużej – do 17.00, a na obiad zapraszamy w nasze tradycyjne miejsce o 17.30.

„Obiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu” to tradycyjna już i niezwykle ceniona przez członków IPP impreza, która ma już swoich wieloletnich stałych bywalców. Impreza odbędzie się, jak zawsze, w kultowej restauracji rybnej pod Krakowem, która działa pod patronatem Tomasza Majora i serwuje najlepszą rybę oraz owoce morza w Polsce. Wyśmienite wino serwuje osobiście znawca i kolekcjoner najlepszych światowych win, twórca i właściciel winnicy Manufaktura - Tomasz Major (www.TomaszMajor.com); impreza dla firm, które w ostatnich dwóch latach wielokrotnie uczestniczyły w seminariach portalu www.delegowanie.pl i często korzystają z licznych usług Portalu, dla firm obsługiwanych przez Brighton&Wood, dla Członków Izby Pracodawców Polskich, i dla innych firm i osób uczestniczących w Konferencji i osobiście zaproszonych przez Tomasza Majora; spotkanie jest bezpłatne; tradycyjnie już, każda zaproszona osoba otrzymuje przed Konferencją indywidualne dedykowane zaproszenie na Spotkanie Mistrzów.