więcej zleceń z Niemiec dla polskich firm: niemieccy zleceniodawcy polskich firm mają swoją reprezentację w Polsce

Z przyjemnością jako pierwsi informujemy, że od kwietnia 2015 roku swoje biuro w Krakowie i Warszawie ma największe zrzeszenie niemieckiego biznesu. Bundesverband Mittelständische Wirtschaft (BVMW) zrzesza aktualnie ponad 270 tysięcy niemieckich przedsiębiorców. Dają oni zatrudnienie na terenie Niemiec ponad 9 milionom osób. Na terenie Niemiec funkcjonuje ponad 300 biur BVMW. W najważniejszych krajach – partnerach biznesowych Republiki Federalnej Niemiec BVMW posiada własne biura. Od kwietnia 2015 roku funkcjonują dwa nowe biura BVMW w Polsce: w siedzibie Kancelarii Brighton&Wood w Warszawie oraz w budynku Izby Pracodawców Polskich w Krakowie.

„Z zrzeszeniem BVMW współpracujemy ściśle od ponad 10 lat w europejskich strukturach. W styczniu 2015 roku podjęliśmy decyzję o zacieśnieniu bilateralnej współpracy. Naszym niemieckim partnerom oddaliśmy do dyspozycji niemieckojęzyczny personel biura w Warszawie oraz w oddanym w 2015 roku biurowcu IPP i portalu Delegowanie.pl w Krakowie. Biuro w Warszawie mieści się w najstarszej, niezburzonej podczas zawieruchy wojennej kamienicy. Wyremontowała go dla nas w 2014 roku jedna z najstarszych niemieckich firm budowlanych – delegująca od wielu lat kilkaset osób na teren Niemiec. Biuro BVMW w Krakowie mieści się w oddanym do użytkowania w 2015 roku budynku Izby Pracodawców Polskich i portalu Delegowanie.pl. Biurowiec zlokalizowany jest w najbardziej prestiżowej dzielnicy Krakowa – na Woli Justowskiej. Gruntowną adaptację budynku przeprowadziła dla nas w 2014/2015 roku wiodąca polska firma budowlana działająca we Francji.

Od wielu lat wspieramy polskie firmy działające na terenie UE. Oprócz niezawodnego wsparcia prawnego dajemy polskim przedsiębiorcom szerokie kontakty z kontrahentami zagranicznymi. Zacieśnienie współpracy z niemieckim zrzeszeniem BVMW wpisuje się w tą politykę. Z badań przeprowadzonych w 2014 roku wynika, że większość niemieckich zleceniodawców polskich firm to właśnie członkowie BVMW. Niemieckim firmom zapewnimy nie tylko wszechstronne wsparcie na polskim rynku, ale także zarekomendujemy sprawdzone przez nas polskie firmy, które delegują pracowników za granicę.”

– Powiedział dla portalu www.rynekdelegowania.pl Tomasz Major, Partner Zarządzający w Brighton&Wood - wiodącej kancelarii obsługującej polskie firmy delegujące pracowników do Niemiec oraz Prezes Izby Pracodawców Polskich – największej organizacji wspierającej polskie firmy kierujące personel za granicę.